FLEX to profesjonalne narzędzia niemieckiej marki niezbędne przede wszystkim przy pracach remontowo-budowlanych, obróbce kamienia, stali szlachetnej oraz w branży automotive szczególnie w autodetailingu.
Firma została założona w Stuttgart-Bad Cannstatt w 1922r. Pierwszą maszyną seryjną była szlifierka ręczna MS6, której silnik elektryczny poprzez giętki wał napędzał najróżniejsze końcówki. Od FLEXible Welle ( wałka giętkiego) pochodzi nazwa marki FLEX. Pod koniec lat dwudziestych inżynierom firmy FLEX udało się zastąpić wałek giętki przekładnią kątową.
W ten sposób powstała pierwsza szlifierka kątowa.
W 1954 pierwsza wysokoobrotowa szlifierka kątowa FLEX DL 9 została przedstawiona w świecie fachowców a słynne „Flexowanie” zrewolucjonizowało rzemiosło.
W 1987 FLEX rozwinął kompletne systemy do polerowania lakierów samochodowych, mebli i podłóg z naturalnego kamienia.
W 1988 FLEX wprowadził na rynek pierwszą 1200-watową szlifierkę kątową w małej klasie poniżej 2 kilogramów.
W 1989 FLEX przedstawił nową metodę obróbki: satynowanie – dla bezprzejściowych powierzchni metalowych i ze stali szlachetnej.
W 1996 FLEX rozwinął wydajne, lekkie jednostki do wiercenia koronowego.
W 1997 nastąpiła „ Rewolucja w wykończeniu wnętrz”: jedyna w swoim rodzaju szlifierka FLEX – Giraffe szlifowała wysokie do 3 metrów suche ściany i sufity – z pewnej pozycji, bez drabiny i rusztowania. Dzięki systemowi odsysania bez uciążliwego pyłu. Jakość szlifierki z długą szyją i opatentowanych, perforowanych na całej powierzchni środków szlifierskich pozostaje do dnia dzisiejszego niedościgniona w suchym wykończeniu wnętrz.
W 2000 na rynek trafiła 2.500- watowa szlifierka kątowa RedBar z FLEX Multigrip-System, która oferowała użytkownikowi nieznaną dotychczas ergonomię. Przedni uchwyt przestawiany był stopniowo o 180º, tylny uchwyt mógł być obracany o 2 x 90 º. Wygodniej już być nie mogło.
W 2002 FLEX przedstawił generację szlifierek kątowych dwudziestego pierwszego wieku. Od wynalazcy FLEX-a jest 8 nowych modeli od 710 do 1300 wat o ekstremalnie smukłym wzornictwie, wspaniałych właściwościach ułatwiających obsługę i wielu innowacyjnych cechach, jak na przykład elektronika sterowana mikroprocesorami lub boczny uchwyt FLExgrip-Handgriff z wbudowanym kluczem.
Światowa nowość: FLEX Tigerkralle (tygrysi pazur) SKL 2903VV. Dzięki kombinacji dwóch wielokrotnie przestawnych osłon przekładni w jednej maszynie prace pilarskie można prowadzić w najwęższych kątach i narożnikach.
W 2004 FLEX uzupełnił swoją wypróbowaną serię elektronarzędzi o innowacyjny program wysokiej jakości laserowych urządzeń pomiarowych.
W 2005 FLEX zaprezentował nową szlifierkę renowacyjną z długą szyją WS 1505 FR do obróbki podłóg, ścian i sufitów ze specjalną diamentową tarczą szlifierską FLEX Whirljet. Jedyna w swoim rodzaju szlifierka z długą szyją podczas kosmetyki powierzchni z betonu i jastrychu podołała temu, co żyrafa zmieniła w suchej zabudowie. Znaczne uproszczenie prac dla użytkownika przy minimalnym nakładzie siły. Dodatkowo weszła nowa szlifierka z krótką szyją FLEX Okapi WSK 702 VEA z odsysaniem pyłu która była idealnym uzupełnieniem szlifierki z długą szyją podczas szlifowania płyt gipsowo-kartonowych podczas np. prac na wysokości ponad 3 metrów lub na ciasnych rusztowaniach oraz w innych wąskich miejscach, narożach czy też ościeżach. A do obróbki kamienia na mokro: szlifierka na mokro LGW 1703 VRA Longlife. Powietrze chłodzące nie jest już zasysane przy osłonie silnika, lecz wyłącznie na końcu 0,5 metrowego węża Clean-Air. Dzięki temu mgła wodna i pył szlifierki nie mają już szansy przedostania się do silnika. Optymalna ochrona dla użytkownika i maszyny.
W 2006 FLEX zaprezentował nową bruzdownicę MS 1706 FR gdzie układanie kabli i pustych rur w każdej sytuacji stało się dziecinnie proste. Jedyny w swoim rodzaju, opatentowany system obrotowy umożliwił wykonywanie cięcia pionowego poprzez ciągnięcie i cięcia poziomego poprzez popychanie. Kilka lat później .....no właśnie zobaczcie obecną gamę elektronarzędzi.